+90 224 2714949

Sosyal Medyada Biz}

Anaokulu Kurulumu

Anaokulu açmak ve Kreş açmak tamamen emek ve özen gerektiren bir iştir. Gerçekleştirmiş olduğunuz çalışmaların neticesinde anaokulu açmaya karar verdiniz. Neler yapmanız gerektiğinizi bilmiyor olabilirsiniz. Çeşitli araştırmalar yaparak bunun sonucunda kendinize bir yol haritası çıakrdınız. Ay Dağıtım olarak Anaokulu ve kreş kurulum danışmanlığı hizmetleri verdiğimiz için bizler de sizler için bir yol haritası hazırladık. Umarız bu yazımız herkese bir fikir verir. Bizler bugüne kadar edindiğimiz bilgi ve tecrübelerimizi paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Bir anaokulu nasıl açılır sorusuna da buradan bir cevap vermiş olalım.

Anaokulu Açmak Aşamaları 

  1. Aşama Planlama ( Anaokulu açmak için ihtiyacınız olacak tüm bilgileri bu zaman diliminde toplayabilirsiniz. Yapacağınız anaokulu veya kreşin özelliklerini belirleme, yapmak istediğiniz uygulamaların tüm bölümü burada yer alacak. )
  2. Aşama Yer Seçimi ( Bize nasıl bir yer lazım. Anaokulu ya da kreş açmak için ihtiyacımız olabilecek yerin büyüklüğü ve açacağımız bölgenin tüm özellikleri burada yer alacak. )
  3. Aşama Proje ( Proje anaokulumuzun tüm süreçlerini görebileceğimiz ve yapılacak olan tadilat çalışmalarının neler olacağına kadar geçen tüm süreci görmemizi sağlayacak)
  4. Aşama Tadilat ( Yapılacak olan tadilatlara başlayabiliriz. )
  5. Aşama Personel Seçimi ( Açılışta ihtiyacımız olabilecek personellerin seçimlerine başlayabiliriz)
  6. Aşama Prosedürler ( Burası can alıcı noktalardan biridir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına (İl Müdürlüğüne) bağlı bir kreş mi açacağız yoksa Milli Eğitim Bakanlığı (İl Müdürlüğü) bünyesinde bir anaokulu mu açacağız. Kreşler 0-6 yaş arasındaki çocuklara hizmet verirken Anaokulları 3-6 yaş arasındaki çocuklara hizmet vermektedir. Hangisini açacak isek o prosedürlerin yerine getireceğiz.)
  7. Aşama Kurulum ( Kurulum, anaokulu ya da kreşin tüm tefrişatının tamamlanma sürecidir)
  8. Aşama Açılış ( Etki yaratmak istiyorsanız anlamlı bir açılış yapabilirsiniz. Sesinizi ne kadar çok kimse duyarsa o kadar iyi )
Anaokulu Kurulumu Danışmanlık Hizmetlerimizden Yararlanmak İçin : 0224 271 49 49
Anaokulu Donanımları, Anaokulu Malzemeleri, Anaokulu Oyuncakları, Montessori Oyuncakları, Anaokulu Mobilyaları, Anahtar Teslim Anaokulu